Fotografie přírody Nature Photography Zdeněk Hanč

Fotogalerie zaměřená na motýly. Email: zhanc@centrum.cz
Галерија Дома > Vrubounovití (Scarabaeidae) - Scarabaeid Beetles
Кликни за целосна големина на сликата
Chelorrhina polyphemus
Zlatohlávek Chelorrhina polyphemus (Fabricius, 1781)
Gnorimus_nobilis_9188.jpg Gnorimus_nobilis_9188.jpg Scarabaeus_sacer_8860.JPG Scarabaeus_sacer_8860.JPG Cetonia_aurata_6241.jpg Cetonia_aurata_6241.jpg Chelorrhina_polyphemus_0220.JPG Chelorrhina_polyphemus_0220.JPG Sisyphus schaefferi_8640.JPG Sisyphus schaefferi_8640.JPG Melolontha_melolontha_8221.JPG Melolontha_melolontha_8221.JPG
Отцени го фајлот (отценките се : 0.8 / 5 with 5 votes)
Ѓубре
Лошо
Не е добро
Добро е
Многу добро
Одлично е
Информација за фајлот
Име на фајлот:Chelorrhina_polyphemus_0220.JPG
Име на Албумe:administrator / Vrubounovití (Scarabaeidae) - Scarabaeid Beetles
Rating (5 votes):
Kлучен збор:Cetoniinae
Големина на Фајлот:103 KB
Додадено на:05 април 2011
Димензии:750 x 499 пиксели
Displayed:710 times
DateTime digitized:2011:04:01 15:00:45
Марка:Canon
URL:http://www.fotohanc.com/displayimage.php?pos=-4996
Омилени:Додади во омилени
 BIO-FOTO.com