Fotografie přírody Nature Photography Zdeněk Hanč

Fotogalerie zaměřená na motýly. Email: zhanc@centrum.cz
Галерија Дома > Ostatní brouci - Other Beetles
Кликни за целосна големина на сликата
Trachypteris picta decostigma
Trachypteris picta decostigma CZ: krasec UK: Jewel Beetle DE: Gefleckter Zahnrand-Prachtkäfer
Gastrophysa_viridula_1715.jpg Gastrophysa_viridula_1715.jpg Chalcophora_mariana_4232.jpg Chalcophora_mariana_4232.jpg Clerus mutillarius_7802.JPG Clerus mutillarius_7802.JPG Trachypteris picta decostigma_9327.JPG Trachypteris picta decostigma_9327.JPG Buprestis_dalmatina_3684.JPG Buprestis_dalmatina_3684.JPG Chalcophora_mariana_9639.jpg Chalcophora_mariana_9639.jpg
Отцени го фајлот (Нема отценки)
Ѓубре
Лошо
Не е добро
Добро е
Многу добро
Одлично е
Информација за фајлот
Име на фајлот:Trachypteris picta decostigma_9327.JPG
Име на Албумe:administrator / Ostatní brouci - Other Beetles
Kлучен збор:Makedonie Macedonia
Големина на Фајлот:134 KB
Додадено на:16 јули 2010
Димензии:500 x 750 пиксели
Displayed:288 times
URL:http://www.fotohanc.com/displayimage.php?pos=-3481
Омилени:Додади во омилени
 BIO-FOTO.com