Fotografie přírody Nature Photography Zdeněk Hanč

Fotogalerie zaměřená na motýly. Email: zhanc@centrum.cz
Галерија Дома > Ostatní brouci - Other Beetles
Кликни за целосна големина на сликата
Buprestis haemorrhoidalis
krasec Buprestis haemorrhoidalis
Anthaxia_candnensn_9636.jpg Anthaxia_candnensn_9636.jpg Anomalipus_elephans.jpg Anomalipus_elephans.jpg Eurytherea_quercus_5634.JPG Eurytherea_quercus_5634.JPG Buprestis_haemorrhoidalis_9794.JPG Buprestis_haemorrhoidalis_9794.JPG Lamprodila_festiva_8880.jpg Lamprodila_festiva_8880.jpg Meloe_rugosus_9965.JPG Meloe_rugosus_9965.JPG
Отцени го фајлот (Нема отценки)
Ѓубре
Лошо
Не е добро
Добро е
Многу добро
Одлично е
Информација за фајлот
Име на фајлот:Buprestis_haemorrhoidalis_9794.JPG
Име на Албумe:administrator / Ostatní brouci - Other Beetles
Kлучен збор:Makedonie Macedonia
Големина на Фајлот:114 KB
Додадено на:29 декември 2011
Димензии:750 x 500 пиксели
Displayed:433 times
DateTime digitized:2011:06:22 20:30:02
Марка:Canon
URL:http://www.fotohanc.com/displayimage.php?pos=-5970
Омилени:Додади во омилени
 BIO-FOTO.com